Кошик
Немає відгуків, додати
+380 (63) 974-27-31
+380 (98) 517-23-42
+380 (41) 226-21-88

Що потрібно знати про тротуарну плитку

Що потрібно знати про тротуарну плитку

Що потрібно знати про тротуарну плитку

Плитка тротуарна - це бетонний виріб для покриття вулиць, тротуарів, подвір'їв, пішохідних частин та транспортних під'їздів.

Визначальний та ключовий складник - бетон, його якість та клас визначають міцність і зносостійкість бруківки.  
Тротуарна плитка TAMARIN відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-238:2010 "Плити бетонні тротуарні. Технічні умови". Загальновживана технічна назва товару "фігурні елементи мощення" (ФЕМ).

Ключові показники якості визначено законодавчо. Співставимо характеристики тротуарної плитки Тамарін та нормативні значення.

Показник ФЕМ Нормативне значення за ДСТУ Значення ФЕМ в TAMARIN
Клас міцності (бетону) від В-25 до В-35 В-35
Морозостійкість F 200 F 200
Водопоглинання 6% до 1%
Показник стирання до 0,7г / см2 0,57 г/см2

Компанія-виробник Тамарін виготовляє плитку з показниками помітно вищими, ніж поріг вимог ДСТУ. Наша плитка має великий запас міцності, що дозволяє впевнено гарантувати багаторічну експлуатацію. Справді якісна бруківка не псується впродовж десятиріч експлуатації (від 15 років і більше). Звісно, що за дотримання умов технології мощення та догляду.

Ключові показники якості плитки тротуарної бетонної вібропресованої Тамарін:

 1.     Клас міцності тротуарної плитки визначається міцністю бетону при стисканні. Цей показник співставний з класом якості бетону. Власне показник стискання бетону може варіювати від класу В22,5 (М250) до класу В35 (М450). Ця характеристика перевіряється в сертифікованих лабораторіях метрології і стандартизації, де бетонні вироби ФЕМ проходять тестове стискання на гідравлічних пресах. 
 2.     Морозостійкість тротуарної плитки перевіряють методом багатоциклового заморожування та розморожування. Практично тестовий зразок поміщають в морозильну камеру на 8 годин, потім цей зразок розморожують ті ж 8 годин. Такі випробування можна проводити від 100 до 300 разів (циклів). Температура морозильної камери може становити від 0 до -45 градусів. Власне, температура і кількість циклів заморожування й визначають морозостійкість ФЕМ. Цю характеристику тротуарної плитки слід враховувати з огляду на клімат та природні коливання температур. Тротуарна плитка TAMARIN проходить тестування в 200 циклів за температури від -15 до -45 градусів. Зразки нашої продукції випробувалися безперервними перепадами температур впродовж 45 діб.
 3.     Водопоглинання тротуарної плитки - показник не повинен перевищувати 6%. Перевіряють так: тестовий зразок зважують, занурюють у воду на 8-10 годин після чого знову зважують. Відсоткове збільшення маси зразка ФЕМ і є показником водопоглинання. Чим менше це значення, тим вища якість бруківки. Залежить від щільності бетонної маси, дотримання технологічного співвідношення складників і пропорції цементу, щебеню, піску. Велике значення має рівень пресування та пористість плитки.
 4.     Показник стирання тротуарної плитки визначається в лабораторних умовах. Тестовий зразок піддають тривалому механічному тертю по поверхні. Глибина стирання і є показником якості. Чим нижчий цей показник, тим якісніша плитка. Тестування бруківки Тамарін вказує на зносостійкість до витирання, бо кольоровий верхній шар не зітреться й понад 30 років. Варто додати, що бетон верхнього пофарбованого шару плитки має вищу міцність, це й виключає ймовірність витирання.

Бетонна плитка не призначена витримувати важкі точкові удари. У випадку ожеледиці категорично заборонено механічно сколювати льодову кірку (не можна розбивати наледеніння лопатою чи ломом). Це може спричинити радикальне псування бруківки. Аналогічної шкоди завдасть і рух гусеничного транспорту по бруківці бетонній вібропресованій.  

При виборі марки тротуарної плитки слід враховувати цільове призначення зони, яку плануєте вимостити. Для пішохідних та автомобільних зон використовують плитку різних марок.

Маркування тротуарної плитки

Назва "тротуарна плитка" не зовсім вдало відображає функціональне призначення плитки бетонної вібропресованої. Цей будівельний матеріал широко використовують для мощення автопарків, проїздів, парковок, території підприємств промислового виробництва.

Функціональне призначення визначає технічні вимоги до товщини цих бетонних виробів:

 • Тротуарна плитка товщини 30 мм - для мощення садово-паркових доріжок та зони подвір'я, на яке ніколи не заїздитиме транспорт. Це покриття для зони з мінімальним навантаженням, тобто не перевищувати 0,1т/см2.
 • Тротуарна плитка товщини 40 мм - пішохідні зони, тротуари та подвір'я (великий потік пішоходів, територія довкола закладів торгівлі), допустиме навантаження до 0,4т/см2.
 • Тротуарна плитка товщини 60 мм - для покриття зони з автомобільним рухом (автопарковка, дороги з невеликим транспортним трафіком, заїзди в гаражі). Витримує навантаження до 1,5 т/см2.
 • Тротуарна плитка товщина 80 мм - призначена для мощення дороги з прохідністю вагового транспорту, витримує велике навантаження - понад 22 т/см2 (тобто, автомобілі масою понад 8 тонн). Використовують для проїжджих частин, терміналів вантажного транспорту. 

 

Плитка одношарова та двошарова компанії Тамарін

        Двошарова тротуарна плитка

виготовляється з бетонної суміші двох типів. Верхній облицювальний шар більш гладенький, оскільки застосовують миту гранітну крихту. Для виготовлення основного несучого шару застосовують гранітну крихту фракції. Двошарова плитка естетично більш приваблива, має гладеньку поверхню. У двошаровій плитці фарбують лише верхній шар (6 мм).

       Одношарова тротуарна плитка

виготовляється з однорідної бетонної маси. Весь виріб - основний несучий шар. Для підготовки бетону застосовують гранітну крихту фракцією. Ця плитка має вищу шершавість поверхні та пофарбована по всій товщині виробу. 

Двошарова плитка коштує дорожче, оскільки компонент  мита гранітна крихта доволі дорогий в закупівлі.

Жовта, біла, синя та зелена бруківка дорожчі, ніж червона та коричнева. І справа не у вартості самих барвників. Для жовтого, білого, синього та зеленого кольорів потрібно використовувати білий цемент. Цей сорт цементу дорожчий, ніж сірий. Відповідно, що й позначається на вартості кінцевого продукту.

Компанія TAMARIN виготовляє бетонні вироби:

Експлуатація тротуарної плитки

На тривалість експлуатації бетонної вібропресованої плитки впливає дотримання технології мощення. Навіть дуже якісну тротуарну плитку може зіпсувати погана кладка чи економія на будматеріалах при укладанні. В компанії TAMARIN наполегливо рекомендують дотримуватися технології, визначеної загальноприйнятим державним стандартом ДСТУ.

Якщо постало питання як і де знайти надійного виробника, то варто зупинитися на місцевих промислових виробниках з багаторічним досвідом роботи.

Компанія TAMARIN працює на ринку бетонних виробів вже 16 років. Тротуарна плитка TAMARIN укладена на території низки місцевих закладів. Нашою бруківкою вимощено чимало подвір'їв і майданчиків. Підприємство цінує бренд та ім'я, керується високими стандартами якості виробництва.

Ще одна візитівка надійного виробника - власна виставка асортименту товару, шоурум плитки. Саме так можна оглянути асортимент товару та зробити вдалий вибір.

Обрати оптимальну продукцію Вам допоможуть кваліфіковані консультанти TAMARIN.

Залюбки підберемо найменування, товщину та шаровість плитки або інших бетонних виробів.

Телефонуйте: 0639742731 чи 0985172342,

або приходьте у наш магазин: Житомир, проспект Незалежності, 13.

Інші статті
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0017:00
 • Вівторок
  09:0017:00
 • Середа
  09:0017:00
 • Четвер
  09:0017:00
 • Пʼятниця
  09:0017:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
TAMARIN
+380 (63) 974-27-31
Lifecell
+380 (98) 517-23-42
Киевстар
+380 (41) 226-21-88
Офис
+380 (41) 226-22-23
Офис
+380 (41) 226-72-80
Офис
Пр-к Незалежності 13, Житомир, Україна

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner